KONST / Litografier / Färglitografier 10515140
*
nr 1051 5140
Färglitografier
2 st, M Huss W, Stockholmsmotiv, bladets mått: 64x50 + 62x41 181/450 resp. 78/460
Kondition: lösa blad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 20:26:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 18:57:58
1
600 kr
19/8 13:04:48
2
800 kr
21/8 12:46:51
3
1.000 kr
22/8 18:56:53
4
1.200 kr
22/8 19:31:57
5
1.200 kr
22/8 19:31:57
4
1.200 kr (Budbetjänt)
22/8 19:38:49
5
1.300 kr
22/8 19:49:08
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier m huss w motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
*
Färglitografier
Kondition: lösa blad
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 1051 5140
Färglitografier
2 st, M Huss W, Stockholmsmotiv, bladets mått: 64x50 + 62x41 181/450 resp. 78/460
Kondition: lösa blad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 18:57:58 | 1 | 600 kr |
19/8 13:04:48 | 2 | 800 kr |
21/8 12:46:51 | 3 | 1.000 kr |
22/8 18:56:53 | 4 | 1.200 kr |
22/8 19:31:57 | 5 | 1.200 kr |
22/8 19:31:57 | 4 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
22/8 19:38:49 | 5 | 1.300 kr |
22/8 19:49:08 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier m huss w motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54